Folia bąbelkowa, nazywana też folią pęcherzykową, stosowana jest najczęściej do pakowania różnych przedmiotów. Zastosowanie folii bąbelkowej jest bardzo szerokie, od gospodarstw domowych po duże magazyny. Dzięki okrągłym pęcherzykom, które są wypełnione powietrzem, folia bąbelkowa zapewnia amortyzację dla przewożonych przedmiotów i doskonale dopasowuje się do ich kształtu. Folia bąbelkowa wykonana jest z folii polietylenowej, dzięki czemu jest odporna na wilgoć oraz zmiany temperatur. Producent folii stretch poleca folię bąbelkową w wielu rozmiarach i kolorach. Na rynku dostępna jest również folia bąbelkowa ekologiczna, idealnie nadająca się do recyklingu.

Folia bąbelkowa – do czego służy? Właściwości folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest zbudowana z niewielkich pęcherzyków (bąbelków) wypełnionych powietrzem, rozmieszczonych w regularnych odstępach. Wykonana jest z lekkiego, elastycznego i miękkiego materiału, co daje szerokie możliwości jej zastosowania. Dzięki swojej elastyczności łatwo dopasowuje się do przedmiotów, a wypełniające ja pęcherzyki powietrza doskonale amortyzują wstrząsy. Z tego względu jednym z głównych zastosowań folii bąbelkowej jest ochrona przedmiotów przed upadkami, drganiami i wstrząsami. Do licznych właściwości folii bąbelkowej możemy zaliczyć:

  • skutecznie amortyzuje wstrząsy i uderzenia – umożliwia to bezpieczny i szybki przewóz przedmiotów w ciężarówkach, samolotach czy innych środkach transportu;
  • folia bąbelkowa jest wodoodporna – chroni przedmioty przed zawilgoceniem, zalaniem wodą lub inną cieczą;
  • łatwo dopasowuje się do różnego kształtu przedmiotów, dzięki czemu pakowanie jest łatwe i bezproblemowe.

Wykorzystanie folii bąbelkowej w przemyśle

Jak wykorzystać folię bąbelkową i do czego może być stosowana? Jeśli chodzi o wykorzystanie folii bąbelkowej w przemyśle, tutaj zastosowań jest wiele, między innymi:

  • wykorzystanie folii bąbelkowej w gastronomii – folia bąbelkowa jest dobrym izolatorem, dlatego świetnie sprawdzi się do przewożenia posiłków i zabezpieczenia ich przed utratą ciepła, a zimnych – przed nagrzaniem;
  • folia bąbelkowa używana jest w firmach przeprowadzkowych oraz kurierskich – służy nie tylko do owijania przedmiotów, ale jest także dobrym wypełniaczem do paczek, zapełniając wolną przestrzeń i zabezpieczając w ten sposób towar przed uszkodzeniem oraz zniszczeniem;
  • jest nieoceniona w ogrodnictwie, szczególnie w okresie zimowym – folia bąbelkowa skutecznie zabezpiecza rośliny nawet przed bardzo niskimi temperaturami;
  • dzięki właściwościom termoizolacyjnym folia bąbelkowa bywa stosowana do cienkiej termoizolacji ścian i dachów.

Folia bąbelkowa ma wiele zastosowań, zaczynając od wykorzystania jej do pakowania, a kończąc na osłanianiu roślin, uszczelnianiu okien oraz tworzeniu obrazów i ubrań. Dzięki jej wszechstronności i wielu właściwościom jest chętnie wykorzystywana przez firmy i przedsiębiorstwa. Za jej popularnością i wykorzystaniem folii bąbelkowej w przemyśle przemawia z pewnością także atrakcyjna cena tego produktu.

Skąd wziąć folię bąbelkową? Sklep z folią stretch oferuje różne rodzaje folii bąbelkowej, kolorowej lub przezroczystej, w wielu rozmiarach: B1, B2, B3, od 60 do 150 cm czy folia bąbelkowa w rolce na metry. Wśród propozycji wykorzystywanych w przemyśle znajdują się również:

Folia bąbelkowa jest naprawdę niezwykle wszechstronnym materiałem opakowaniowym. Wytrzymała, lekka i atrakcyjna pod względem cenowym, przyda się zarówno podczas prowadzenia firmy wysyłkowej, jak i w gospodarstwie domowym do owijania mrożonek czy ochrony przedmiotów, których akurat nie używasz. Ten niezwykle prosty, sprężysty i elastyczny materiał jest w stanie pomóc w wielu gałęziach przemysłu i sytuacjach w życiu codziennym.