Tuleje tekturowe są jednym z produktów o wszechstronnym i szerokim zastosowaniu. Tuleje z kartonu jako materiały pakunkowe najczęściej stosowane są do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mogą służyć zarówno do pakowania oraz transportu przedmiotów o specyficznym kształcie, jak i stanowić wypełnienie dla transportowanych produktów. Tuleje tekturowe do pakowania i nawijania są najczęściej wykonywane z tektury falistej lub kartonu ondulowanego. Są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe, cechują się poza tym trwałością, funkcjonalnością oraz solidnością wykonania. Wszystko to sprawia, że tuleje i gilzy tekturowe budzą coraz większe zainteresowanie i mogą być stosowane w różnych branżach, takich jak budownictwo, motoryzacja czy elektronika.

Co to są tuleje papierowe?

Tuleje tekturowe są jednym z najbardziej uniwersalnych opakowań na rynku. Można je wykorzystywać do pakowania szerokiej gamy produktów, od żywności i napojów aż po kosmetyki czy elementy elektroniczne. Gilzy tekturowe ręczne i maszynowe wykonane są z solidnej tektury wysokiej jakości. Dodatkowo, do ich produkcji stosuje się specjalne, trwałe mieszanki klejów, co zapewnia im wytrzymałość. W zależności od potrzeb i przeznaczenia, tuby kartonowe dostępne są w wielu rozmiarach i szerokościach, mogą mieć różne średnice i długości. Tuleje tekturowe (również te oferowane przez producenta folii stretch) są także przyjazne dla środowiska, ponieważ są produkowane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Tuleje tekturowe bezpieczną formą pakowania

Tuleje kartonowe wykonane są ze zwijanego papieru białego lub brązowego i służą najczęściej jako rolka środkowa do nawijania wszelkiego rodzaju materiałów elastycznych. Tuleje papierowe mają szerokie zastosowanie – jako niedrogi, ale trwały sposób na zabezpieczenie różnego rodzaju dokumentów i przedmiotów. Mogą być wykorzystywane między innymi do:

  • nawijania wszelkiego rodzaju materiałów elastycznych takich jak: papier, folia stretch, tekstylia, taśmy, wełna, etykiety, papier i inne (jako rolka środkowa),
  • pakowania ulotek, dokumentów, map itp. (często wykorzystywane są w projektach budowlanych i rzemieślniczych),
  • zabezpieczenia materiałów i przedmiotów podczas transportu,
  • magazynowania i archiwizacji,
  • izolacji termicznej i akustycznej,
  • jako podpory lub elementy konstrukcyjne,
  • jako opakowanie na prezenty lub inne przedmioty.

Tuleje tekturowe o szerokim zastosowaniu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Tuleje i gilzy tekturowe mają szerokie zastosowanie, decydując się na wybór należy jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • rozmiar tuby kartonowej – tuby tekturowe dostępne są w wielu rozmiarach, można zatem dokładnie dobrać wymiary pasujące do pakowanego towaru;
  • grubość tuby – tuleje kartonowe są dostępne w różnych grubościach, łatwo zatem dostosować ją do produktu, który potrzebujesz zapakować;
  • rodzaj tektury – może być lita lub falista.

Zarówno tuleja tekturowa biała jak i tuleja tekturowa brązowa mają wiele zalet – są uniwersalne, wytrzymałe, o wszechstronnym zastosowaniu i ekologiczne. Stanowią trwałe opakowanie, które może być wielokrotnie wykorzystywane.

Producent folii stretch i opakowań posiada w ofercie tuleje tekturowe różnej wielkości. Wysoka jakość tektury oraz odpowiednio dobrana mieszanka ekologicznych klejów pozwalają na otrzymanie gilz o dużej wytrzymałości. Istnieje możliwość zamówienia tub tekturowych w sklepie z folią stretch, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajduje się również folia bąbelkowa, taśmy pakowe oraz taśmy spinające. Z tulei tekturowych korzysta zarówno przemysł papierowy, kartonowy czy producenci plastikowych folii i elastycznych opakowań, jak i sektory rynku takie jak reklama, elektronika czy transport.