Przewożenie towarów na paletach wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Najczęściej używa się do tego dwóch materiałów. Folia ręczna czy maszynowa – którą wybrać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, który pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję.

Czym jest folia stretch?

Folia stretch to trwały materiał, którego używa się przede wszystkim do zabezpieczania ładunków i przesyłek. Producent folii stretch zazwyczaj proponuje klientom wiele rodzajów oraz wariantów kolorystycznych takiej folii. Każdy, kto staje przed wyzwaniem opakowania produktów w folię stretch, musi podjąć ważną decyzję – folia stretch maszynowa czy folia stretch ręczna? Warto zapoznać się z właściwościami obu tych materiałów.

Folia stretch ręczna

Jeżeli potrzebujesz siły swoich mięśni do tego, by owinąć wybrany towar folią, zdecydowanie potrzebujesz folii stretch ręcznej. Materiał ten najbardziej nadaje się do zabezpieczania przesyłek, które mają niewielkie gabaryty. Jeśli chodzi o folię ręczną, zainteresowany ma do wyboru kolor czarny, który zapewni pełną dyskrecję przewożonych towarów. Istnieje również ręczna folia stretch transparentna, która umożliwia pełną widoczność towarów na palecie. Ręczne opakowywanie przedmiotów wymaga czasem sporego wysiłku – warto zatem zaopatrzyć się w odpowiedni odwijacz. Tuleje tekturowe zapobiegają powstawaniu odcisków oraz skaleczeń na dłoniach; wpływają również na znacznie szybsze przeprowadzenie całego procesu zabezpieczania paczek. Zaletą folii ręcznej jest również jej przystępna cena – można ją nabyć nawet za kilkanaście złotych!

Folia stretch maszynowa

Produkty takie, jak folia stretch maszynowa, przeznaczone są wyłącznie do maszynowego pakowania na paletach. Używa się do tego automatycznych lub półautomatycznych owijarek, które działają bardzo szybko. Zakup maszynowej folii stretch do takich urządzeń jest doskonałym rozwiązaniem dla klientów, którzy stanęli przed koniecznością opakowywania wielu przesyłek dziennie. Wybranie folii maszynowej znacznie przyspieszy ten proces – profesjonalna owijarka może bowiem pracować praktycznie bez przerwy. Warto jednak od razu dodać, że inwestycja w ten sprzęt może być sporym obciążeniem finansowym.

Rolki folii maszynowej ważą około dziesięciu kilogramów; zaletą wybrania właśnie tego materiału jest fakt, że jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także bardzo elastyczny i rozciągliwy. Owijanie nawet dużych gabarytów za pomocą folii stretch maszynowej nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Jaką folię wybrać?

Interesuje Cię folia stretch? Sklep internetowy naszej firmy posiada w swoim asortymencie oba omówione rodzaje folii. Decydując się na któryś z nich, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiar opakowanych przesyłek, a także ich ilość. Przy niezbyt wielkich paczkach doskonale sprawdzi się folia ręczna; większe gabaryty wymagały będą folii maszynowej, a co za tym idzie – również specjalistycznej owijarki. Jako doświadczony producent materiałów do owijania, jesteśmy w stanie zagwarantować klientom najlepsze rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu internetowego – dysponujemy wyłącznie produktami najwyższej jakości.